Peiling: Maximaal 100 kg restafval per persoon per jaar, anders bijbetalen

WEST-FRIESLAND – HVC is met een charme offensief begonnen richting de 24 gemeenten in Noord-Holland die klant zijn bij HVC. Mensen die hun restafval nog beter recyclen zullen minder afvalstoffenheffing gaan betalen als het aan HVC ligt.

HVC wil dat de berg restafval fors minder gaat worden en gaat daarom een prijsprikkel meegeven aan het recyclelen van het restafval. Door deze prijsprikkel hoopt HVC dat huishoudens en bedrijven die het nu niet zo nauw nemen met hun restafval beter gaan scheiden en zo de afvalberg helpen te verminderen.

Noord-Holland loopt niet voorop, per 1 januari 2021 is in de gemeente Noordoostpolder het recycletarief gestart, en hoopt men dat per huishouden van de gemiddeld 203 kilo restafval door beter te recyclelen dit terug te brengen naar 100kg per bewoner per jaar.

Filevorming voor de poort van HVC, (Foto: Gerjo Zomer)

Maximaal 100 kg restafval per persoon per jaar, anders bijbetalen

Bekijk resultaten

Laden ...

 Laden …

Reageer op dit onderwerp

Author: admin